top of page
RZ6_1211.jpg

OFERTA MASAŻY

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych masaży. Masaże wykonywane są przez profesjonalnego masażystę.

Na masaże zapraszamy do naszego Leśnego Spa- odbywają się pod gołym niebem wśród kojącego szumu drzew, w czasie zimy masujemy w  przytulnych jurtach.

Masaż nóg

RELAKS

MASAŻ KLASYCZNY - 55 MIN - CAŁEGO CIAŁA 200 ZŁ

CZĘŚCIOWY 170 ZŁ

 Stosuje się w nim różne techniki (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracje) wykorzystujące siłę nacisku na mięśnie, przy użyciu dłoni, przedramion oraz łokci. Masażysta dostosowuje siłę nacisku do potrzeb i preferencji osoby masowanej.

Masaż klasyczny rozluźnia napięte mięśnie, poprawia przepływ krwi, zwiększa elastyczność mięśni i zakres ruchomości oraz zmniejsza odczucia bólowe. Masaż klasyczny pozytywnie wpływa na samopoczucie i stan emocjonalny pacjenta, redukując stres i zwiększając wydzielanie endorfin. Ten rodzaj masażu szczególnie polecany jest dla tych osób, które chcą poprawić swoje zdrowie fizyczne lub psychiczne.

MASAŻ RELAKSACYJNY Z AROMATERAPIĄ - 60 MIN- 250 ZŁ

Relaksacyjny masaż z aromaterapią to połączenie masażu  z aromaterapią uzyskaną dzięki olejkom zapachowym do masowania oraz  użytych do inhalacji. Do tego masażu wykorzystywany jest aromatyczny olejek  z róży i lawendy.

Podczas masażu  wykorzystywane są relaksacyjne techniki masażu tajskiego olejkowego – ugniatanie, rozciąganie, dynamiczne i głębokie ruchy mające przynieść ulgę spiętym mięśniom i punktom Twojego ciała. Jednocześnie podczas tego masażu wykorzystywany jest aromaterapeutyczny olejek, który wprawi Cię w stan głębokiej relaksacji i odpoczynku. 

Masaż relaksacyjny to masaż całego ciała. Podczas tego masażu skupiamy się na najbardziej spiętych partiach ciała, które są rozmasowywane przez terapeutę przy użyciu ciepłego olejku aromatycznego. 

Połączenie technik masażu tajskiego z właściwościami drogocennego olejku aromaterapeutycznego nie tylko przyniesie ulgę Twoim mięśniom, ale i odżywi oraz ujędrni Twoją skórę zapewniając jej odpowiednie nawilżenie. Ten typ masażu  ma właściwości silnie relaksacyjne i rewitalizujące, a także regeneracyjne dla Twojego zmęczonego ciała i organizmu.

MASAŻ TWARZY I STÓP Z ELEMENTAMI REFLEKSOTERAPII

60 MIN - 250ZŁ

Masaż twarzy, szyi i dekoltu podtrzymuje elastyczność mięśni i skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek. Podczas tego odmładzającego zabiegu następuje poprawa sprężystości mięśni twarzy, co bezpośrednio wpływa na zwiększenie elastyczności skóry twarzy, i dlatego zapewnia jej dużo zdrowszy wygląd. Podczas masażu stosowane są ruchy oklepywania, rozcierania, głaskania, ugniatania oraz oszczypywania zmarszczek. 

Masaż stóp-

Niezwykle odprężający i relaksujący masaż, przynosi ulgę i ukojenie zmęczonym stopom.
Dzięki znajdującym stopach licznym punktom refleksoterapeutycznym, masaż działa na
cały organizm, usprawnia przepływ energii, stymulując organy i poprawiając ich pracę

MASAŻ LODEM 40 MIN 200 ZŁ

Masaż lodem ma liczne korzyści zarówno dla zdrowia, jak i urody. Zimno stymuluje organizm do produkcji dodatkowego ciepła, co przyspiesza przemianę materii. Dodatkowo pobudza krążenie krwi i limfy, wzmacniając naczynia krwionośne. Na początku zabiegu naczynia krwionośne się zwężają, a następnie rozszerzają, co przyczynia się do lepszego krążenia krwi. Masaż lodem ma również działanie przeciwbólowe, gdyż zimno stymuluje wydzielanie endorfin - naturalnych hormonów przeciwbólowych, oraz substancji przeciwzapalnych. Dzięki temu zabiegowi można złagodzić ból, redukować obrzęki, a także poprawić stan mięśni. Ponadto, masaż lodem korzystnie wpływa na serce, układ oddechowy i układ nerwowy poprzez pobudzanie tych układów za pomocą zimna.

Sportowcy często korzystają z masażu lodem ze względu na jego właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i regeneracyjne. Zabieg ten pomaga w redukcji obrzęków i bólu po kontuzjach oraz po intensywnym wysiłku fizycznym. Jest także skuteczny w przypadku problemów ze stawami, ponieważ zwiększa ukrwienie tkanek okołostawowych. Dzięki masażowi lodem można wzmocnić organizm, zwiększając odporność na zmiany temperatury oraz choroby górnych dróg oddechowych.

Masaż lodem ma również wiele zastosowań w leczeniu chorób reumatycznych i dyskopatii. Pomaga w rozluźnianiu blizn i zwalczaniu stanów zapalnych.

Jeśli chodzi o działanie na urodę, masaż lodem jest szczególnie polecany osobom walczącym z cellulitem. Poprawia mikrokrążenie w tkance podskórnej, co przyczynia się do redukcji cellulitu. Ujędrnia skórę, wzmacniając włókna kolagenowe i poprawiając jej strukturę oraz koloryt. Dzięki temu zabiegowi można poprawić elastyczność i wygląd skóry, a także zwalczyć wiotką skórę na brzuchu, piersiach i zmarszczki pod oczami.

MASAŻ KAMIENIAMI 60 MIN 270 ZŁ

Masaż gorącymi kamieniami to niezwykle relaksujący zabieg, który przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi błogiego odpoczynku. Bazaltowe kamienie pochodzenia wulkanicznego z racji swoich znakomitych właściwości przewodzenia wysokich i niskich temperatur doskonale rozgrzewają i rozluźniają napięte mięśnie, pomagając uwolnić umysł i ciało od stresu. Masażysta stopniowo przyzwyczaja skórę pacjenta do ciepła, rozgrzewając ciało technikami masażu relaksacyjnego (głaskanie, rozcieranie i ugniatanie, a ponadto odpowiednie układanie kamieni na poszczególnych odcinkach ciała), zmniejszając tym samym różnicę temperatur między ciałem a kamieniami. Masaż ciepłymi kamieniami wybranych miejsc na ciele pobudza energię życiową organizmu oraz ma działanie lecznicze- doskonale likwiduje wszelkie spięcia. Kojąco na ciało i umysł osoby poddającej się zabiegowi działają także zapach olejków eterycznych oraz odpowiednio dobrana muzyka. Masaż ten łączy w sobie oddziaływanie zarówno termoterapii, drenażu limfatycznego, akupresury i aromaterapii.

SPORT

SPORT

MASAŻ SPORTOWY 45 MIN ( PARTIA CIAŁA) 250 ZŁ

W masażu sportowym stosuje się podobne techniki do wykorzystywanych w masażu klasycznym. Różnica polega na tym, że w masażu sportowym pracuje się na określonym mięśniu lub grupie mięśniowej i używa się dużo większej siły nacisku niż w przypadku masażu klasycznego. Większa siła nacisku pozwala masażyście sportowemu na większą stymulację tkanki głębokiej powodując, że staje się ona mobilniejsza, elastyczniejsza i mniej podatna na urazy.

Masaż sportowy przyśpiesza regenerację mięśni, ścięgien i więzadeł, zmniejsza napięcie mięśniowe oraz zwiększa zakres ruchu, minimalizując ryzyko doznania kontuzji i zwiększając wydajność sportowca. Właśnie dlatego ten rodzaj masażu polecany jest przede wszystkim sportowcom oraz osobom amatorsko uprawiającym sport

MASAŻ SPORTOWY PLUS TAPING 60 MIN 300 ZŁ

Kinesiotaping, inaczej: plastrowanie dynamiczne, to metoda fizjoterapeutyczna polegająca na naklejaniu na ciało specjalnych plastrów. Dzięki temu uruchamiane są procesy samoleczenia organizmu: w sposób całkowicie nieinwazyjny i niewymagający wysiłku ani dużych nakładów finansowych

MASAŻ SPORTOWY POŁĄCZONY Z MASAŻEM BAŃKĄ CHIŃSKĄ  80 MIN 350

Masaż bańką chińską opiera się na metodzie próżniowego zasysania skóry i tkanki podskórnej. Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, powodując intensywne przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu skóry.

masaż sportowy na nodze
Terapia masażem

ZDROWIE

ZDROWIE

TERAPIA NERWOWO-MIĘSNIOWA METODĄ P-DTR 60 MIN - 250 ZŁ

P-DTR – Proprioceptive – Deep Tendon Reflex – to terapia receptorowa, metoda oparta na neurologii funkcjonalnej, neurofizjologii, biomechanice oraz kinezjologii stosowanej. Jej autorem jest lekarz chirurg ortopeda, neurolog – dr Jose Palomar.

Metoda ta polega na diagnozowaniu oraz korygowaniu nieprawidłowej pracy receptorów nerwowych, które dostarczają informację do ośrodkowego układu nerwowego. Mózg na podstawie zebranych bodźców z całego ciała zarządza i kontroluje pracę naszych mięśni, stawów, narządów wewnętrznych i gruczołów.

Receptory nerwowe znajdujące się w całym naszym ciele odbierają przeróżne informacje i przesyłają je do mózgu. Niektóre z nich odczytują bodźce takie jak: ucisk, rozciąganie, wibracja, temperatura, uderzenie, czy ukłucie. Inne z kolei odbierają informację o pozycji w jakiej znajdują się nasze stawy i mięśnie. Posiadamy także szlaki nerwowe, które dostarczają bodźce wzrokowe i dźwiękowe, oraz informacje węchowe, smakowe, jak i pochodzące z narządów wewnętrznych.

Jeśli informacje przesyłane z receptorów zostaną zaburzone, to w odpowiedzi układ nerwowy także wyda nieprawidłową informację do narządów wykonawczych, takich jak: mięśnie, stawy, narządy wewnętrzne itd. W konsekwencji doprowadzi to do zaburzenia pracy mięśni, ograniczenia ruchomości, niestabilności stawów i objawów bólowych.

Co zatem może wytworzyć dysfunkcję receptorów nerwowych?

 • złamania, skręcenia, stłuczenia,

 • operacje chirurgiczne oraz zabiegi stomatologiczne,

 • blizny pooparzeniowe, pourazowe,

 • nietolerancje pokarmowe i chemiczne,

 • silne przeżycia emocjonalne oraz przewlekły stres

 • wypadki samochodowe,

 • tatuaże i piercing.

 

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ 40 MIN  170 ZŁ

Masaż bańką chińską opiera się na metodzie próżniowego zasysania skóry i tkanki podskórnej. Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, powodując intensywne przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu skóry.

 

MASAŻ KLASYCZNY KRĘGOSŁUPA POŁĄCZONY Z MASAŻEM WISCERALNYM  200 ZŁ

Masaż wisceralny wywodzi się z tradycyjnych, ludowych metod leczniczych, które z zapomnienia wydobył i udoskonalił rosyjski lekarz Aleksandr Ogułow, a obecnie oferuje go praktycznie każde centrum rehabilitacji holistycznej. Definicja określa ją jako metodę leczenia holistycznego skupiającą się na połączeniu przebiegającym pomiędzy narządami w ciele a układem mięśniowo-szkieletowym. Terapia wisceralna polega na pracy w obrębie przedniej ściany brzucha i to właśnie w jamie brzusznej znajduje się źródło wielu nękających nas dolegliwości.

Badania wykazały, że są one ze sobą bezpośrednio powiązane, organy wewnętrzne mają silny wpływ na zachowanie dobrego stanu zdrowia takich części naszego ciała, jak kręgosłup, powięzi, żebra czy miednica. Dzieje się również odwrotnie, odpowiednie techniki manualne stymulujące układ kostny i tkankę mięśniową, mogą regulować i usprawniać pracę narządów wewnętrznych. Można więc śmiało powiedzieć, że celem wisceralnej terapii manualnej jest zadbanie o prawidłowe funkcjonowanie praktycznie całego organizmu, a opiera się na dogłębnej znajomości jego budowy oraz istniejących połączeń fizjologicznych i czynnościowych.

Wskazania:

 • bóle kręgosłupa;

 • niedotlenienie komórek tworzących poszczególne organy;

 • bóle brzucha;

 • zakłócenia krążenia krwi i limfy;

 • zaburzenia funkcjonowania układu oddechowego;

 • problemy z funkcjonowaniem narządów wewnętrznych;

 • bóle w obrębie obręczy barkowej;

 • rwę kulszową z bólami promieniującymi do kończyn dolnych;

 • kolki wątrobowe i nerkowe;

 • bolesne miesiączki;

 • refluks żołądka.

Efekty masażu:

 • przywrócenie prawidłowego napięcia w obrębie brzucha;

 • regulację przepływu krwi w całej jamie brzusznej, dzięki usprawnieniu funkcjonowania naczyń krwionośnych;

 • zwiększenie ogólnej wydolności organizmu;

 • wzmocnienie układu odpornościowego;

 • przeciwdziałanie powstaniu zastojów w układzie limfatycznym i krwionośnym prowadzących do niedokrwienia organów wewnętrznych;

 • poprawę wydajności pracy całego układu trzewnego;

 • złagodzenie dolegliwości układu moczowego i pokarmowego, przez to, że masaż rozluźnia tkanki powięziowe jamy brzusznej;

 • redukcję bolesnych menstruacji;

 • sprawniejsze usuwanie z organizmu toksyn i wszystkich zbędnych produktów przemiany materii.

MASAŻ TENSEGRACYJNY 30 MIN 200 ZŁ

Masaż tensegracyjny, jak wskazuje nazwa, opiera swoje założenia metodologiczne na zasadzie tensegracji.. Metodyka masażu tensegracyjnego nie opiera się wyłącznie na masażu obszaru ciała, gdzie występują dolegliwości bólowe, lecz na opracowaniu mięśni, powięzi i więzadeł pozostających w pośrednim lub bezpośrednim kontakcie strukturalnym z tkankami znajdującymi się w miejscu bólu.

MASAŻ SEGMENTARNY 30 MIN 200 ZŁ

Podstawowym założeniem masażu segmentarnego jest opracowanie odruchowych zmian tkankowych poprzez stosowanie odpowiednio dobranych i najbardziej skutecznych technik masażu. Zasady wykonywania tego rodzaju masażu oraz stosowane techniki są bardzo zbliżone do podstaw masażu klasycznego. Istnieje szereg zaleceń technicznych dotyczących właściwego wykonywania masażu segmentarnego.

Przede wszystkim masaż należy zawsze rozpocząć od opracowania okolicy kręgosłupa (korzeni nerwowych). Poszczególne części ciała masowane są w następującej kolejności: kręgosłup (z dołu do góry), grzbiet (z dołu do góry oraz od linii pachowej środkowej w kierunku kręgosłupa), obręcz barkowa i kark (od stawu barkowego w kierunku potylicy), szyja ( z dołu do góry), głowa (od linii środkowej twarzy w kierunku potylicy), klatka piersiowa (od mostka do linii pachowej środkowej i kręgosłupa), powłoki brzuszne (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), miednica i pośladki (od spojenia łonowego, poprzez pachwiny, w kierunku kości krzyżowej i szpary pośladkowej), kończyny górne i dolne (z dołu do góry).

MASAŻ KLASYCZNY POŁĄCZONY Z MASAŻEM PUNKTÓW SPUSTOWYCH 70 MIN 250

Terapia punktów spustowych nazywana jest też terapią mięśniowo-powięziową. Polega na ucisku i rozluźnieniu miejsca bólowego w obrębie brzuśca mięśnia lub powięzi. Różne formy ucisku i ruchów wykonywane przez fizjoterapeutę, mają na celu uwolnienie od bólu i poprawę zaburzonych wzorców ruchowych.

DLA MAM

MASAŻ CIĄŻOWY 55 MIN 250 ZL

Najdelikatniejszy, relaksacyjny masaż dedykowany kobietom w ciąży i mamom karmiącym piersią.

Polega na delikatnym rozluźnieniu mięśni i odżywieniu skóry ciała. Wykonywany jest na bazie naturalnego oleju - bez sztucznych barwników i uczulających kompozycji zapachowych. Działanie pielęgnacyjne to wygładzenie skóry, odżywienie i nawilżenie jej - zważając na częste przesuszenie skóry i potrzebę profesjonalnej pielęgnacji kosmetycznej -  to dodatkowy walor tego zabiegu.

W ciąży i podczas karmienia piersią nasze klientki często skarżą się na dolegliwości związane z dyskomfortem w odcinku lędźwiowym czy między łopatkami. Pierwszy wynika ze zmiany punktu ciężkości ciała, gdy brzuch rośnie, drugi bywa skorelowany z pozycją przyjmowaną w trakcie karmienia piersią czy noszenia dziecka. W obydwu przypadkach, łagodne ruchy głaskania i delikatnego rozcierania, mają na celu odprężenie i poprawę nastroju. Łagodny masaż może wspomóc również redukcję obrzęków w obrębie nóg i poprawić ogólne samopoczucie przyszłej lub świeżo upieczonej mamy.

TERAPIA BLIZN 30 MIN 120 ZŁ

Doula w domu
bottom of page